Lokacja: Miejskie kanały

Zanurzacie się w mrok miejskich kanałów ściekowych, gdzie powietrze jest ciężkie od wilgoci, a obrzydliwy smród fekaliów i zgnilizny wypełnia każdy oddech. Tunel, którym się poruszacie, jest szeroki, a wzdłuż jego obu stron ciągną się wąskie, kamienne ścieżki, nieco podniesione nad strumieniem brudnej, ściekowej wody, który leniwie spływa środkiem.

Światło, które was otacza, jest słabe i ledwo przebija się przez gęsty półmrok. Pochodzi z kratek ściekowych umieszczonych w stropie nad wami – raz na jakiś czas przez nie przeciska się blade, dzienne światło, które tworzy cienkie, smugi jasności na wilgotnych, kamiennych ścianach. Te smugi są jednak rzadkie, a większość tunelu skąpana jest w ciemnościach, które w każdej chwili mogą ukryć cokolwiek.

Wasze kroki odbijają się echem od śliskiej, kamiennej posadzki, a na lewo od was widzicie stertę śmieci, zgnilizny i odpadków, które zalegają w kącie. Stare beczki, połamane skrzynie, resztki jedzenia, które powoli rozkładają się na stercie, tworzą naturalną kryjówkę dla szczurów, które czasami przemykają pomiędzy gruzami, przeszukując to cuchnące zbiorowisko w poszukiwaniu resztek.

Miejskie kanały - burzowiec.
Burzowiec. Fragment miejskich kanałów.
Najważniejsze elementy infrastruktury

Koloryt miejskich kanałów

  • Główne kanały (burzowce) – szerokie, centralne tunele, które prowadzą ścieki i wodę burzową z miasta.
  • Ścieżki boczne – wąskie, kamienne ścieżki ciągnące się po obu stronach kanałów, które umożliwiają poruszanie się ludziom patrolującym lub eksplorującym kanały.
  • Kratki ściekowe w stropie – otwory w stropie, przez które przedostaje się blade światło z powierzchni, rozświetlając niektóre fragmenty kanałów.
  • Sterty śmieci i odpadków – zebrane w różnych miejscach kanałów, zawierające resztki jedzenia, stare przedmioty i inne miejskie odpady.
  • Wilgotne i śliskie ściany – kamienne ściany pokryte mchem i pleśnią, często popękane i zaniedbane, sugerujące wiek infrastruktury.
  • Strumień ścieków – płynący środkiem kanału, niosący brudną wodę i odpady, będący głównym celem systemu ściekowego.
  • Ruiny i stare konstrukcje – fragmenty zniszczonych budowli, połamane mostki czy beczki, które sugerują, że kanały były używane przez wiele lat, a niektóre części infrastruktury uległy zniszczeniu.
Jak rozpocząć przygodę w miejskich kanałach?

Pomysły na przygody

  • Zaginiony Patrol. Miejskie władze regularnie wysyłają strażników do kanałów, by kontrolowali ich stan i odstraszali przestępców. Ostatni patrol zaginął bez śladu. Zadaniem BG jest odnalezienie zaginionych strażników. Na miejscu odnajdują ślady walki, jednak to nie bandyci stanowią główne zagrożenie. Coś starożytnego obudziło się pod miastem – potężna, przerażająca istota zamieszkująca starożytne kanały od wieków. Okazuje się, że strażnicy zostali porwani, by podczas okrutnej ceremonii przywrócić pełnię sil potworowi. BG muszą działać szybko, by nie tylko uratować strażników, ale też powstrzymać istotę przed wydostaniem się na powierzchnię.
  • Wielkie Szczury. Nienaturalnie duże i agresywne szczury pojawiają się w kanałach, atakując nie tylko bezdomnych, ale i uzbrojonych strażników. BG zostają wynajęci, by zlikwidować zagrożenie. Odkrywają, że pod kanałami odbywa się rytuał, który wzmacnia te stworzenia. Jego celem jest stworzenie armii szczurzych bestii, która pomogą druidowi wywołać chaos w mieście. Jaki jest tego cel? Zobacz pomysł na przygodę: Król Szczurów.

Więcej pomysłów na przygody znajdziesz  w naszym biuletynie. 

Plik wysokiej jakości do wydruku w formacie A4

Jak pobrać plik do wydruku?

Odnośnik do ściągnięcia mapy w wersji do wydruku znajdziesz w dzisiejszym biuletynie.

Do biuletynu możesz się zapisać za pośrednictwem formularza (obok / poniżej).

Uwaga biuletyn wysyłany jest co czwartek, między 18.00, a 19.00. 

O autorze

Cześć, mam na imię Paweł i od 1991 gram w gry fabularne. Zwykle wcielam się w rolę Mistrza Gry, bo od początku mojej przygody z grami fabularnymi właśnie rola kreatora świata była dla mnie najbardziej pociągająca. Więcej o mnie dowiesz się z genezy powstania gry.

Dodaj komentarz

GDPR

    Używamy plików  cookies w celu zapewnienia jak najlepszego doświadczenia zakupowego. Zobacz nasza politykę prywatności.