Nocleg na Zielonych Mokradłach

Na przedzie grupy idzie tropiciel Gervasio zwany Hyclem. Towarzyszy mu jasnowłosy pies myśliwski o imieniu Dante. Co jakiś́ czas mężczyzna zatrzymuje się̨, wznosi rękę̨ do góry na znak, by wszyscy się̨ uciszyli, i dzieli się̨ swoimi spostrzeżeniami (…).

Kilkanaście metrów za tropicielem porusza się̨ tempem konduktu pogrzebowego kolumna ludzi, słychać́ głośne rozmowy i śpiewy, z każdym krokiem i z każdym łykiem napitku coraz mniej świątobliwe (…).

Po czasie nie dłuższym niż 2 dzwony kolumna pokonuje drewniany most nad Bystrą i wchodzi na ukryty wśród wysokiej trawy kamienny trakt. Stare, zmurszałe i pokrzywione drzewa przysłaniają słońce i tworzą naturalne zadaszenie dla drogi prowadzącej w głąb moczarów. Nie mija więcej niż pół dzwona, gdy śpiewy i rozmowy zupełnie cichną, a beztroskę i pijacką euforię zastępuje niepewność, a może nawet strach (…).

Drzewa rzedną, a trakt prowadzi teraz szczytem grobli. Po kilkudziesięciu metrach przechodzi w drewnianą kładkę, wiodącą zaledwie dłoń nad powierzchnią pokrytego rzęsą rozlewiska (…).

fragment opisu z epizodu 4, kampanii w mieście Grad i okolicach

Tak się toczy fabuła epizodu 4 z kampanii załączonej do zestawu gry Półmrok. To krótka historia, której akcja rozgrywa się w położonych na wschód od miasta Grad, Zielonych Mokradłach. Sama historia ma potencjał na odrębną przygodę, dlatego jeśli chcesz rozwinąć tą historię z pewnością przyda Ci się fragment obozowiska, w którym bohaterowie graczy i bohaterki graczy spędzą noc. 

***

Plan lokacji: Nocleg na Zielonych Mokradłach. Pliki graficzne przygotowane są w wysokiej jakości do wydruku w formacie A3 lub 2xA4.

O autorze

Cześć, mam na imię Paweł i od 1991 gram w gry fabularne. Zwykle wcielam się w rolę Mistrza Gry, bo od początku mojej przygody z grami fabularnymi właśnie rola kreatora świata była dla mnie najbardziej pociągająca. Więcej o mnie dowiesz się z genezy powstania gry.

Dodaj komentarz

GDPR

    Używamy plików  cookies w celu zapewnienia jak najlepszego doświadczenia zakupowego. Zobacz nasza politykę prywatności.