Miasto Harwnes

Witaj, podróżniku, podróżniczko w malowniczym miasteczku Harwnes.

Harwnes leży u wybrzeży Morza Mglistego na północnym-zachodzie Wielkiego Królestwa Akwitanu. Miasteczko jest otoczone kamiennym murem, a wieże obronne strzegą wąskich, brukowanych uliczek.

W centrum Harwnes dominuje majestatyczna katedra Jedynego boga, którą zdobią witraże przedstawiające sceny z życia świętych, a z jej wieży rozciąga się widok na port i malownicze okolice.

Po przekroczeniu bram miast ponad gwar ludzi wybija się szum fal rozbijających się o stare, drewniane falochrony portowe. W powietrzy wyraźnie wyczuwalny jest zapach soli morskiej i wilgoci.

Na wschód i południe od miasta rozpościerają się pola uprawne, gdzie miejscowi chłopi trudzą się przy uprawie zboża i hodowli zwierząt. Wiejskie chatki tworzą nieregularną, kolorową mozaikę.

Na wzgórzu przed bramą miasta wznosi się stary młyn wiatrowy. Jego skrzypiące łopaty obracają się powoli, napędzając koła młyńskie. Przy trakcie królewskim, przed wrotami do miasta, znajduje się przytulny zajazd. To miejsce, gdzie zmęczeni podróżnicy i kupcy zatrzymują się na nocleg, gdy dotrą do miast po zmroku, kiedy bramy miasta są już zamknięte.

Westria: Liga Zachodnia

Zachodnie Królestwa

Kontynent Westria, obszar Ligii Zachodniej

Liga Zachodnia to związek monarchii o wspólnym światopoglądzie. Charakteryzuje się późno feudalnymi stosunkami społecznymi, w których panuje patriarchat i monoteizm.

Plan miasta Harwnes. Rzut izometryczny.
Plan miasta Harwnes. Rzut izometryczny.

Harwnes to miejsce, gdzie fantastyczne i historyczne elementy splatają się w harmonijną całość, tworząc atmosferę tajemnicy i niezwykłości. Miasteczko tętni życiem, a jego mieszkańcy wierzą, że morze jest nie tylko granicą, ale również źródłem niewiarygodnych opowieści i niezwykłych przygód.

Czy odważysz się zabrać swoich awanturników i swoje awanturniczki między brukowane uliczki Harwnes i odkryć, jakie tajemnice skrywa to urokliwe miasteczko?

Pobierz plik mapy w jakości pozwalającej na wydruk zoptymalizowany pod format A3.

O autorze

Cześć, mam na imię Paweł i od 1991 gram w gry fabularne. Zwykle wcielam się w rolę Mistrza Gry, bo od początku mojej przygody z grami fabularnymi właśnie rola kreatora świata była dla mnie najbardziej pociągająca. Więcej o mnie dowiesz się z genezy powstania gry.

Dodaj komentarz

GDPR

    Używamy plików  cookies w celu zapewnienia jak najlepszego doświadczenia zakupowego. Zobacz nasza politykę prywatności.