Przygoda 0: Wdowa w potrzebie (aktualizacja)

Przygoda przeznaczona jest dla 2-4 Bohaterek Graczek/Bohaterów Graczy (BG) na poziomie 4-5.  Na sesję  należy zarezerwować 3-4 godziny. 

Scenariusz może być wprowadzeniem do kampanii znajdującej się w zestawie startowym i wymaga kart postaci, potworów i przedmiotów znajdujących się w pudełku do gry. 

Przygoda 0: Wdowa w potrzebie

Streszczenie

Podczas napadu rabunkowego na dom winiarza śmierć ponosi gospodarz – Eduardo Maurizzi i jego majordomus. Bandytka Wiewióra dostaje od półświatka zadanie sprowadzenia do winnicy przyjezdnych, by można było zrzucić na nich winę. Kobieta, podszywając się pod wdowę po winiarzu, werbuje BG pod pretekstem usunięcia szkodników z winnicy. BG, którzy przed podjęciem się zadania za sięgną informacji o Karli na mieście, dowiedzą się, że kobieta zeszłego lata porzuciła dla przyjezdnego grajka dużo starszego męża. Na miejscu zlecenia BG będą mogli odkryć, że kobieta nie jest tym, za kogo się podaje. Jednak gdy BG nie wykażą się czujnością i skupią się na wykonaniu zadania, rzeczywiście w nocy natrafią na wielkiego szczura. Szkodnik znalazł ciało zakopanego między alejkami winogron winiarza. Wskazówką dla BG, że to właśnie Maurizzi, będą znalezione przy nim rzeczy osobiste. Oględziny zwłok pozwolą stwierdzić, że nie żyje od kilku dni. Przedłużająca się obdukcja ciała da kobiecie czas na powiadomienie strażników współpracujących z półświatkiem, którzy czekają w pobliżu w jednej z pobliskich uliczek. Ich zadaniem jest przyłapanie BG nad ciałem Maurizziego, co stanie się podstawą do ich aresztowania. Jeśli BG poddadzą się bez walki, zostaną aresztowani i osadzeni w areszcie miejskim, a rzucając się do ucieczki, będą mieli szansę uniknąć zatrzymania.

Wizualizacja okładki do przygody: Wdowa w potrzebie

 

Zawartość paczki:

 • scenariusz przygody (22 strony, plik w formacie A4),
 • plan parteru tawerny Rapana (plik w formacie A4),
 • plan winnicy (plik w formacie A1),
 • plan parteru domu winiarza (plik w formacie A4),
 • plan magazynu przy domu (plik w formacie A4),
 • plan piwnicy domu winiarza (plik w formacie A4),
 • plan piętra domu winiarza (plik w formacie A4),
 • plan szopy na skraju winnicy (plik w formacie A4).

Przykładowe plany lokacji

plan tawerny Rapana (suterena)
plan tawerny Rapana (suterena)
Rzut z góry na winnicę Eduardo Maurizziego. Plan lokacji do przygody Wdowa w potrzebie.
rzut z góry na winnicę Eduardo Maurizziego
plan domu winiarza (parter)
plan domu winiarza (parter)

Co zostało zaktualizowane?

Zmieniliśmy pliki graficzne, które możesz samodzielnie wydrukować. Nanieśliśmy dziesiątki poprawek graficznych, ale najważniejsze to:

 • rzut na całą winnicę teraz już nie ujawnia rozkładów pomieszczeń w budynku mieszkalnym i szopie. Ponadto dodaliśmy do niego linijkę, która ułatwi określenie dystansu w trakcie walki bronią dystansową. Poprawiliśmy także jakość pliku, który wciąż jest w formacie A1, ale wydruk będzie teraz odkrywał więcej detali.
 • Ilustracje poszczególnych pomieszczeń także zostały poprawione graficznie. Każda z plansz jest w formacie A4 i ujawnia fragment wnętrza winnicy: magazynek, piwniczkę, pomieszczenie dzienne i kuchnię na parterze, pokoje na piętrze, wnętrze szopy.

Aktualizacja: 21.12.2023

O autorze

Cześć, mam na imię Paweł i od 1991 gram w gry fabularne. Zwykle wcielam się w rolę Mistrza Gry, bo od początku mojej przygody z grami fabularnymi właśnie rola kreatora świata była dla mnie najbardziej pociągająca. Więcej o mnie dowiesz się z genezy powstania gry.

GDPR

  Używamy plików  cookies w celu zapewnienia jak najlepszego doświadczenia zakupowego. Zobacz nasza politykę prywatności.